Згадка нейрохірурга

Згадка нейрохірурга

Коли я чергував в нейротравмі, я завжди дивувався тому, чому людям не спиться. Що тільки не відбувається ночами… Вила, бензопили, вилки, ланцюги, батареї… Чим лише не завдають травми людям. І де ж це все знаходять? Я вже не кажу про падіння з висоти, сокири, ножі та інші банальні травми. Навіть укус крокодила привозили. В основному, травми отримують особи в стані алкогольного сп’яніння. Ця ж історія про банальну бійку двох молодих людей.

З епісиндромом до приймального відділення привезли молодого чоловіка. В ході збору анамнезу і дообстеження виявили втиснутий перелом черепа, сплив факт травми. Виявляється він щось не поділив з товаришем, за що отримав удар в голову (по потилиці). Удар не був настільки сильним, та хлопець впав і вдарився скроневою долею голови, де найбільш тонка кістка черепа, об кут стола. Підсумок: втиснутий перелом, епідуральна гематома, епісиндром.

Я бачив, як часом відламки викидають, а потім виконують краніопластику. Звичайно ж в ідеальному варіанті зіставити їх і зафіксувати. Вийшло дуже непогано, ніби нічого й не було. Пацієнт вийшов на ясну свідомість, без епіпріступів, косметичних дефектів вдалося уникнути. Можливо, навіть друзі обійдуться без гучних судових справ між собою. Пам’ятайте, що ці сварки, бійки і падіння можуть закінчуватися трагічно, а незначний удар може виявитися смертельним.